زندگی نامه شهید بهادر باقریان

شهید باقریان در سال 1346 در خانواده ای متدین متولد شد و پس از طی دوران طفولیت برای کسب علم و دانش راهی مدرسه  و به فراگیری علم و دانش پرداخت و با وجود اینکه در روستای محل اقامت ایشان مدرسه وجود نداشت ولی رنج و زحمت زیادی را تحمل نمود و صبحها برای فراگیری علم و دانش به چرام آمد.

و عصرها با کوله باری از علم و دانش به خانه خود برمی گشت تا اینکه دوران پنج ساله ابتدایی را با موفقیت به پایان رساند .

وی برای ادامه تحصیل وارد مدرسه راهنمایی شد ولی به علت ازدیاد سن نتوانست ادامه تحصیل دهد و ناچار شد برای حل مشکلات زندگی به پدرش کمک کند .

تا اینکه در مردادماه 1365 به فکر تشکیل خانواده افتاد و پس از تشکیل خانواده در مهرماه 1365 به خدمت سربازی اعزام گردید و از آنجا که علاقه وافری به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت خدمت در سپاه را انتخاب نمود و پس از اتمام دوران آموزشی وارد تیپ المهدی (عج) مستقر در یکی از جبهه های جنوب گردید و تمام دوران خدمت خود را در جبهه های حق علیه باطل بسر برد و در چندین عملیات شرکت جست از جمله شرکت در عملیاتهای کربلای 5 و نصر یک که شهید در هر یک از عملیاتهای فوق مجروح می گردید و پس از گذشت چندماهی در یکی از محورهای تدافعی خرمشهر براثر ترکش خمپاره سخت مجروح گردید  ایشان را برای مداوا و عمل جراحی به مشهد مقدس اعزام نمودند و پس از عمل جراحی به خانه خود برگشت و پس از بهبودی از عمل جراحی دوباره به محل خدمت خود برگشت و از آنجا که خواست خداوند بود در یکی از محورهای عملیاتی خرمشهر به فیض شهادت نائل آمد . روحش شاد وراهش پررهرو باد . والسلام

وصیت نامه شهید بهادرباقریان

بسم الله الرحمن الرحیم 
رب اشرح لى صدرى و یسرلى امرى و حلل عقدة من لسانى یفقهو قولى .
پروردگارا سینه مرا گشاده فرمان آسان گردان برایم کا رمرا ؟؟؟بگشا و بستگى را از زبان من تا بفهمندگفتارمرا.
با سلام ودرود به امام زمان (عج) و نایب برحقش حسین زمان رهبر کبیر انقلاب اسلامى امام خمینى‌و سلام بر

سرورشهیدان‌رهبرآزادگان‌امام‌حسین(ع)وبا سلام ودرود بر تمام رزمندگان اسلام در کلیه جبهه ها و درود برتمامى مادرانى که‌توانستند در دامان خود فرزندانى پرورش دهندکه درهرزمان‌ودرهر مکان‌براى پاسدارى و حراست از اسلام و قرآن در اه خدا جان برکف آماده شوند اکنون که چند کلمه‌اى را براى شما امت حزب الله و شهید پروردرلحظات‌آخرعمر برصفحه کاغذى‌مى‌نگارم براى این است که شاید توانسته باشم هدایتگرى کوچک براى تمام ملت ایران باشم.

این حقیر بهادر باقریان پیرو حضرت محمد(ص) جنگ ایران و عراق را جنگ حق علیه باطل‌میدانم و شرکت درجبهه‌هاى حق علیه باطل را برخود واجب میدانم و چنین راهى را آگاهانه و عاشقانه انتخاب نموده ام،تا شاید بتوانم دین خود را نسبت به اسلام و قرآن ادا نموده باشم. زیرا این‌جنگ‌را خداوند براى‌آزمایش‌مامسلمانان و امتحان مؤمنین واقعى خود به وجود آورده تابلکه کسانى که با شعار میگویند ما مسلمانیم و پیرو امام حسین (ع) هستیم خود را بنمایانند.

هان اى ملت شریف ایران شما بودید که با فریادهاى الله اکبر خویش و با پشتیبانى بزرگ مرجع عالم بشریت انقلاب را با خون هزاران هزار شهید گلگون کفن به پیروزى رسانیدید، پس مواظب باشید که دشمنان اسلام چه درداخل و چه در خارج میخواهند به انقلاب ما ضربه بزنند که یکى از نمونه‌هاى آن‌جنگ تحمیلى‌حزب بعث‌عراق به سرکردگى‌شطان بزرگ آمریکاى جنایتکار و دیگر حضور ناوگانهاى آمریکائى در خلیج فارس میباشد.

مواظب باشید که دشمنان بین شما تفرقه   نیندازندو شما را از ت متعهد جدا نکنند و اگر چنین شود روز بدبختى مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست. امت حزب‌الله جنگ در موقعیت حساسى قرار گرفته است جنگ میان حق و باطل با تمام قوا ادامه دارد و دشمنان داحلى و خارجى بر علیه این انقلاب و در لواى اسلام ولى مخالف ولایت فقیه توطئه میکند برشماست که جبهه ها راپرکنید و همیشه در صحنه باشید و شجاعانه و صبورانه با این عوامل کفر بستیزید و به دشمن امان ندهید که انشاالله پیروزى از آن ماست و اما پدرومادر و همسرم ،برادران وخواهران و عمویان و دوستان و آشنایانم مرا 

حلال کنید و از اینکه نتوانستم به شما خدمت نمایم و وظیفه خودرا ادا کنم مرا ببخشید استدعا دارم براى من‌لباس سیاه‌نپوشیدوکارى نکنیدکه دشمن شاد و خوشحال گردد و در شهادت من غمگین نباشیدزیرا جاى شهدامتعالى‌است وپیام‌مهمتراطاعت ازامام خمینى است مبادا از دستور امام سرپیچى کنید که روح مرا آزرده اید و در پایان از کسانیکه در تشیع جنازه این حقیر شرکت کرده اند کمال تشکر و قدردانى میکنم . 

خدایا خدایا تا انقلاب نهدى خمینى را نگهدار

روحش شاد وراهش پررهرو باد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها