نام شهید : هجیر

نام پدر : محمدباقر

تاریخ تولد : 1344

محل تولد : روستای نصرآباد

تاریخ شهادت : 64/9/20

محل شهادت : هورالهویزه

زیارتگاه : روستای قاسم آباد

وصیتنامه

بسمه تعالى

به نام خداوند بخشنده و مهربان انا لله و انا الیه راجعون

ولاتحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

گمان نکنید آنهائیکه شهیدشده اند مرده اند بلکه آنه زنده اند وپیش خداى خودشان روزى مى گیرند پدرومادرگرامى و عزیزم سلام ممکن است وقتى که شما این نوشته را مى خوانید من دیگر نباشم و از حالت مادى که دارم خارج شده باشم چون براى یک مسلمان مرگى وجود ندارد واین حالت تحولى بیش نیست انسان براى گذراندن امتحان در این جهان آفریده شده است امیدوارم درمرگ من زیادبى تابى نکنید که از اجر شما بکاهد وتمام کارها و مسائلى که پیش مى آید براى امتحان انسان است وفرزند دار شدن هم جزئى ازاین امتحان است فرزند امانتى است پیش شما از طرف خداوند که درمواقع وم آنرا باید پس بدهید و انگهى این مرحله مرگ براى همه مى باشد انا الله و انا الیه راجعون پس چه خوب است آدمى در راه خدا ازاین مرحله بگذرد در شهادت من اگر خواستید مجلس عزادارى بگیرید آنرا تجملى نکنید وپول آنرا به مناطق جنگى اختصاص دهید وصیتم به پدر ومادر و خواهر و برادرانم این است که بعد ازشهادتم لباس سیاه نپوشید و عزا نگیرید وافتخار کنید که براى اسلام وبراى مردمى به جهادرفتم که نایب صاحب امان (عج) وهدفش حق وحقیقت وهمیشه مبارزه با کفار است به پدر و برادرانم بگوئید که راهم را ادامه دهند حتى ازراه کمک به فقیران ودرماندگان و مى دانم خودتان هم محتاج هستید ولى به خودتان ببالید که خداوند یارى دهنده محتاجان است پدرومادر وبرادرانم بدانید راهى را که من رفته ام راه حقیقت و درستى است و ازشما خواستارم که امام امت آن مجاهد کبیر و عصاره حسین بن على (ع) رهبر انقلاب امام خمینى را یارى نمائید و او را تنها نگذارید گریه نکنید و خوشحال باشید زیرا درراه هدف مقدسى گام برداشته ام وجان باخته ام برادرانم راه خدا بهترین وبرترین راهها است ودر این راه پوینده و کوشنده باشید خواهش من این است که براى من هیچ گریه نکنیدوهیچ ناراحت نباشید چونکه شهیدراه اسلام شده ام مادر باید افتخار کنى که چنین فرزندى را تربیت کردى که افتخار اسلام باشد.

مادر فداى قلب توازمن رمیده اى

آیا مگر زمن سخن بد شنیده اى

توبوستان سبز وجود منى

من آن غنچه تو ام که پروریده اى 

منبع: بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها